مقالات

معرفی بهترین برند های مطرح در حوزه تجهیزات ابزار دقیق

بهترین برندهای تجهیزات ابزار دقیق

ابزاردقیق و معروف ترین برندهای این حوزه

اصطلاح ابزار دقیق در صنعت  به تجهیزاتی اطلاق می شود که برای اندازه گیری، کنترل و نظارت دقیق بر متغیر ها و پارامترهای مختلف در پالایشگاه، جایگاه، آزمایشگاه و… به کار می روند که می توانند به عنوان زیرساختی از تجهیزات پرکاربرد در حوزه دما، فشار، سطح، جریان و… عمل کرده و طیف وسیعی از فعالیت های صنعتی را به خوبی پوشش دهد.

علاوه بر آن تجهیزات ابزار دقیق با تقسیم بندی کمیت های فیزیکی و شیمیایی در دو دسته کنترل کننده و اندازه گیری، توانست پایش خوبی را از خود در حوزه راهنمایی و هدایت کاربر در حین عملیات نشان دهد و به منظور اعمال سرعت و دقت بالا در سیستم های صنعتی، از روش های سنتی فاصله گرفته و از ضرر های احتمالی نیز در این حوزه، تا حد امکان، جلوگیری کند.

یکی از پارامتر های مهم و کلیدی در انتخاب تجهیزات ابزار دقیق، دانستن برند متناسب با نوع فعالیت مورد نظر می باشد که باید قبل از هرچیز از برند و مدل درخواستی و نیز از موجودیت آن ها در بازار به خوبی اطمینان لازم حاصل گردد. در ادامه به برخی از برند های مهم در این حوزه پرداخته می شود.

 

بهترین برندهای تجهیزات ابزار دقیق

از جمله برند های پرکاربرد و معروف در حوزه تجهیزات ابزار دقیق می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • برند سامسون(samson)

گروه SAMSON متشکل از SAMSON AG، ساخت کشور آلمان و زیرمجموعه های فروش جهانی SAMSON و ده ها شرکت تولیدی تحت این برند بوده که راه حل های کنترل جریان و پایش دقیق را به شرکت های پیشرو در صنعت و تجهیزات ابزار دقیق، در سراسر جهان ارائه می دهد. گروه SAMSON در زمینه تولید، فروش و توزیع با کیفیت بالا نظیر  گلوب خطی مدولار، پلاگین دوار، توپ و شیر کنترل پروانه و نیز  فلزات استاندارد و خاص، در اندازه های مختلف از میکرو جریان تا 100 اینچ و بزرگتر، برای آب، سیالات فرآیندی و دوغاب، بسیار مطرح و معروف بوده و می تواند در طیف وسیعی از فعالیت های صنعتی نظیر بخار، گاز صنعتی و گازهای برودتی در صنایع نفت و گاز، پتروشیمی، انرژی هسته ای و سنتی، شیمیایی صنعتی، شیمیایی خانگی و شخصی، غذا و نوشیدنی، داروسازی، حرارت خورشیدی، معدن و فلزات و تهویه مطبوع، مورد استفاده قرار گیرند.

برند سامسون

شکل 1- برند سامسون

  • برند ABB

برند ABB را می توان به عنوان یک رهبر فناوری در زمینه برق و الکترونیک، اتوماسیون، ابزار های اندازه گیری و کنترلی معرفی کرد که چند ملیتی بوده و بسته به نوع کاربرد می تواند ساخت ایالت های آمریکا، کشورهای اروپا و آسیا باشد.

 امروزه محصولات این برند، با کارآیی و تقاضای زیادی که در بازار داشته، آینده ای پایدار و کارآمدتر را از نظر منابع تامین، ممکن می سازد که با تکیه بر ۱۰۵۰۰۰ کارمند با تجربه و متخصص در حوزه های صنعتی و با بیش از ۱۳۰ سال سابقه در این حوزه، نوآوری و دانش مهندسی خوبی را از خود نشان داده و به سرعت تحولات تجهیزات ابزاردقیق، دقت لازم را نیز اضافه کرده است. معمولا مشتریان این برند را طیف وسیعی از فعالیت های صنعتی نظیر ربات های صنعتی، سیستم های تولید مدولار و خدمات  مختلفی مانند صنعت آب، محلول های خمیر و کاغذ، محلول های فلزات و بسیاری موارد دیگر تشکیل داده که بر این أساس می توان از اعتبار و کاربرد مؤثر آن در صنعت اطمینان لازم را به خوبی حاصل کرد.

برند ABB

شکل 2- برند ABB

  • برند آرکا(ARCA)

آرکا یک برند تایوانی در زمینه تولید تجهیزات صنعتی و ابزار دقیق بوده که با ارائه محصولات خوب و با کیفیت خود توانست به عنوان یک متخصص در فرآیند های پیچیده صنعتی یاد شود. برند آرکا از سال ۱۹۱۷ به عنوان یک نوآوری پیشگامانه و کنترلی برای شاخص های صنعتی، توانست جرقه اولیه را برای تاسیس شرکت آرکا به دنبال داشته و با روحیه قوی و مهارت های مهندسی، قلب تولید را با بیش از ۱۰۰ سال سابقه، چه در بخش تولید و چه در بخش تعمیر و بهینه سازی به تپش بیندازد.

برند آرکا

شکل 3- برند آرکا

۴- برند بروکرت( BURKERT)

برند بروکرت ساخت کشور آلمان، یک شرکت سازمانی با عملکردی فعال، رابط های کم و انگیزه ای بسیار زیاد می باشد که تلاش متخصصان و مهندسان در حوزه تولید و عرضه، سبب شد تا این شرکت از جایگاه خوبی در میان صنعتگران برخوردار شود. همچنین این برند در حوزه شیر های برقی بسیار معروف و پیشتاز بوده که با بهره گیری از به روزترین فناوری های جهان، توانست در دیگر دسته های ابزار دقیق نیز به خوبی بدرخشد.

برند بروکرت

شکل 4- برند بروکرت

۵-اندرس هاوزر(Endress + Hauser)

برند اندرس هاوزر را می توان به عنوان یک نماینده برتر در تجهیزات اندازه گیری و اتوماسیون آزمایشگاهی در نظر گرفت که با بیش از ۱۵۰۰۰ نیروی کار توانست در طیف وسیعی از فعالیت های صنعتی به خوبی بدرخشد و در مناطق عمده ای نظیر برزیل ، آلمان ، ایالات متحده آمریکا ، چین ، فرانسه ، هند ، جمهوری چک ، ایتالیا ، ژاپن ، سنگاپور ، انگلستان ، سوئیس و آفریقای جنوبی، نمایندگان خود را مستقر سازد.

اندرس هاوزر در فرآیند های مختلفی نظیر اندازه گیری سطح، جریان، فشار و دما دخالت داشته و می تواند در فعالیت های صنعتی مانند صنایع شیمیایی، پتروشیمی، مواد غذایی و آشامیدنی، نفت و گاز، آب و فاضلاب، نیرو و انرژی، علوم زیستی، کاغذ سازی و کشتی سازی به خوبی همکاری داشته باشد.

برند اندرس هاوزر

شکل 5- برند اندرس هاوزر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *